1. – 8. juli 2023 Åndalsnes, Romsdal
søndag 7. juli kl 11:00
Varighet: 3-4 timer
Alder: fra 16 år

Full fart fra Skorgedalen til åpninga på Måsvassbu!

Løpetur med Run Romsdal
kr 500
Arrangementet startet 07.07.2019

Bli med Run Romsdal på en fantastisk fin løpetur til åpning av Fjellfestivalens på Måsvassbu. Vi løper langs Ljøsådalen til Ingridsetra, i retning fjellet Nebba. Videre passerer vi Såta, ned til Såtevatnet før vi tar sjarmøretappen i lett terreng mot Måsvassbu. Der venter en varm velkomst og åpningsfest, med salg av sodd og kaffe.

Hvem kan bli med?

Løpeturen passer for mange, men deltakerene må være i grunnleggende god løpeform. Vi kan dele inn gruppa i to mindre grupper. Slik kan vi legge inn en raskere økt for den ene gruppa, mens den andre gruppa kan ta seg bedre tid til å nyte omgivelsene i et litt roligere tempo.

Ca distanse: 14 km, 700 høydemeter

Anbefalt utstyr

Komfortable løpesko med god såle, vanntett jakke og bukse, liten sekk med vannflaske/drikkesystem, mat, hansker, lue og skift til vi kommer fram.

Måsvassbu er Stikk UT-tur