Ho har sin særegne stil med flater og konturar, der også linlerretet er ein av fargane i bileta. Men ho er heller ikkje framand for å blande ulike stilar og teknikkar, og har som mål å ikkje stivne i eit fast mønster, men prøve ut nye idear.
Liv Strand Hareide er medlem i NFUK (Norsk forening for uavhengige kunstnere), som er ein organisasjon med vel 260 kunstnerar. For tida har 15 av dei, frå Norvestlandet, salgsutstilling på Krona i regi av Romsdalmuset/Molde kunstforening, utstillinga går i sommar vidare til Nesset prestegård,Eidsvåg, for så å bli vist på galleri Lilje i Trondheim i aug/sept, og til slutt i Kristiansund kunstforening i februar 2024. Kunstnaren er også innjuryert til NFUK si årsutstilling i Galleri Jessheim/Ullensaker kunstforening i juni 2023.
Åpning av utstillingen skjer lørdag 1. juli kl 16. Utstillingen finner sted på Gråveggen i Rauma Kulturhus hele festivaluka. Åpninga er gratis.